O nas

Jesteśmy organizacją studencką skupiającą osoby zainteresowane chemią biologiczną, bioorganiczą i organiczną, w szczególności chemią nukleotydów.

Nie zamykamy się jednak w tych dziedzinach wiedzy, czego dowodem są nasze seminaria, które są w pełni interdyscyplinarne. Często prezentowane są prace chemiczno-biologiczne lub nawet typowo biologiczne. Tematycznie są one najczęściej związane z chemią i biologią nukleotydów i kwasów nukleinowych, w szczególności struktury końca 5′ mRNA – kapu, który jest również obiektem naszej pracy doświadczalnej.

Nasze spotkania odbywają się w czwartki o 17:00, w sali 2.163 przy ul. Banacha 2c (budynek Centrum Nowych Technologii; jak dotrzeć znajdziesz tutaj). Szczegółowe informacje o seminariach znajdziesz w dziale seminaria.

Nukleotyd jest kołem bardzo młodym – formalnie działamy od czerwca 2008 roku. Historia naszego koła jest dość nietypowa, bo zaczyna się od końca… końca 5′ mRNA. Jest ona związana z pracownią chemiczną Zakładu Biofizyki IFD UW, w której narodził się pomysł powołania do życia Koła. Jednak już od 2005 roku spotykamy się na cotygodniowych seminariach, które często kręcą się wokół naszego ulubionego tematu: struktury kapu mRNA.

Poza seminariami nasze koło prowadzi działalność dydaktyczno-popularyzatorską. Nasi członkowie co roku prowadzą warsztaty chemiczne dla dzieci z Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Wspólnie jeździmy także na konferencje naukowe, gdzie prezentujemy wyniki własne, rozwijamy swoje zainteresowania i poznajemy świat!

Zatem jeśli interesują Cię zagadnienia z pogranicza chemii, biologii i fizyki, jesteś żądny wiedzy i chcesz rozwijać się naukowo – zostań członkiem naszego koła!

Opiekunem Koła jest dr hab. Jacek Jemielity, prof. UW, który był inicjatorem cotygodniowych spotkań i zainspirował nas do jego utworzenia.

Dodaj komentarz